BAŞKAN'IN MESAJI

Değerli Sektör Paydaşlarımız, Sanayicilerimiz ve Çalışanlarımız,

Geniş Tosyalı ailesi olarak ilk günden bu yana yaşam ve iş anlayışımızı koruyor olmanın getirdiği güven ve kararlılıkla Holdingimizin çıtasını yükseltmeye devam ediyoruz.

Deryada damla misali yaşamımızı sürdürürken çok iyi biliyoruz ki, iklimler değişir; gökyüzü bir gün yağmurlu, bir gün karlı, öteki gün güneşli olur ama bir şey var ki değişmez…
Her sabah güneş mutlaka yeniden doğar.
Ve biz aldığımız her nefese şükrederek yeni bir güne uyanırız. İşte o gün, tek amacımız dünü unutmadan o yola bir iz daha bırakmak, yürüdüğümüz yolu daha da izlenesi kılmaktır.

Değerli Dostlarım,

Bugüne dek babadan yadigar ilkelerimizle; yaptığımız her işi ciddiye aldık, en önemlisi insana değer verdik, insana yatırım yaptık, yenilikçi yaklaşımımızdan vazgeçmedik, kaliteden ödün vermedik, katma değer yaratarak üretim kalitemizle farklılaşmayı önemsedik, bütün bunları disiplin anlayışımızın üzerine inşa ettik ve sadece kendimizle yarıştık.

Ödediğimiz vergilerle, yarattığımız istihdamla ödüller aldık, sıralamalarda hep yukarılara tırmandık, ilk 500’de, ilk 100’de, ilk 10’da… İş olduk, aş olduk, başarı hikayelerine konu olduk…
Asrın projesi olarak gösterilen projede en büyük payı aldık, Türkiye’nin gururu, Türkiye’nin global demir çelik üreticisi, sektörün geleceği olduk…

Bir kez daha altını önemle çizmek isterim ki, biz çalışkanlığımızı artırarak sürdürmeye kararlıyız.

Değindiklerimin her birinin ve rakamların azalıp artabileceğinin, değişebileceğinin bilincindeyiz.
Ama değişmeyeceğinden emin olduğum bir husus vardır ki, o da toplumsal sorumluluğumuza verdiğimiz ve Tosyalı Holding var olduğu sürece de vereceğimiz önemdir.
Topluma faydalı, hayırlı nesiller yetiştirmek, muhtaç olan çocuklarımıza el vermek, sevgi vermek, önemli olduklarını hissettirmek, onlara imkan yaratmak…
Aynı şekilde maneviyatını yaşamak isteyen insanlara yardımcı olmak, kolaylık sağlamak…
Bulunduğumuz topraklarda maddi ve manevi değerlerin yeşermesine gücümüz yettiğince katkı sağlamak… 

Çok çalışarak yürüdüğümüz bu yolda yapabildiklerimizin ve yapacaklarımızın her birini yürüdüğümüz bu yolun kilometre taşları olarak görüyoruz. 

Başarıları ile binlerce insana iş olanağı sağlayan, ürünleriyle ülke ekonomisine değer yaratan, yaptığı hayırları dualarla anılan geniş bir aile olarak kalmak en büyük dileğimizdir.

Şükür ki, aldığımız nefesin diyetini verebilmemiz için, yarın güneş yeniden doğacak.

Sevgilerimle

Fuat Tosyalı
Yönetim Kurulu Başkanı