Sosyal Katkı

Tosyalı Holding sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, başta kendi bölgesi olmak kaydı ile ülkemizin sağlık, eğitim ve spor alanlarında sorumluluklarını yerine getirmekte ve paydaşlarının sahip olduğu potansiyeli her alanda geliştirerek kullanmaktadır.

İskenderun ve çevresinde yaklaşık 3000 kişiye direkt istihdam sağlayan Tosyalı Holding, toplumsal hayata büyük katkıda bulunmaktadır. Tosyalı çalışanları arasında yaklaşık 100 engelli vatandaşımıza da istihdam imkânı sağlanmıştır.

Sorumluluk sahibi kurumsal bir şirket olarak çevreye ve topluma karşı duyarlı, aynı zamanda yenilikçi, sürekli gelişen, teknolojisi yüksek, sektörünün gelişmesinde öncü, sadece ürünleri ile değil tüm faaliyetleri ile toplumun yanında yer alan bir şirket olmaya 2012 yılında da devam eden Tosyalı Holding; sosyal sorumlulukları kapsamında faaliyetlerini kesintisiz sürdürmektedir.

Ayrıca Tosyalı Holding'de yaşadıklarımızı, gelişmeleri çalışanlarımız ve aileleri ile paylaşmak üzere iç ve dış yayınımız Tosyalı Dergisi yayın hayatına Şubat ayında başlamıştır.

Hacı Şerif Tosyalı Sağlık Merkezi
Sosyal sorumluluğunun bilincinde olan Tosyalı Holding sadece sanayi alanına yaptığı yatırımlarla kalmayıp aynı duyarlılığı sosyal projelerde de göstererek, yapılan sayısız yardım faaliyetlerinin yanı sıra, Hacı Şerif Tosyalı Sağlık Merkezi'ni inşa ederek 1998 yılında Sağlık Bakanlığı'na bağışladı.

Tosçelik Fen Lisesi
Tosyalı Holding tarafından İskenderun'da 50.000 m2 alan üzerine kurulan, Türkiye'nin en büyük ve modern eğitim tesislerinden biri olan Tosçelik Fen Lisesi, 2006 yılında Türk eğitimine kazandırıldı. Liseler arası matematik yarışmasında 2009'da Türkiye birinciliği elde eden Tosçelik Fen Lisesi, Fen Liseleri arasında önemli bir yer buldu.

Tosçelik Osmaniye Sosyal Bilimler Lisesi
Osmaniye'de Fakıuşağı Eğitim Kampüsü bölgesinde, 4813 m2 alana sahip, 24 öğrenci kapasiteli 16 adet dersliğinde toplam 384 öğrencinin öğrenim görebileceği şekilde inşa edilen okul, yaklaşık 3 milyon TL tutarındaki yatırımla tamamlandı. 8 adet laboratuar, sergi salonu, kütüphane ve kapalı spor salonu bulunan Tosçelik Osmaniye Sosyal Bilimler Lisesi, 2011 – 2012 öğretim yılı itibariyle eğitim ve öğretime başladı.

Hacı Pervin Tosyalı Sevgi Evleri
Tosyalı Holding'in, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında temelini attığı Sevgi Evleri, 23 Nisan 2011 tarihinde hizmete girdi. 0-6 ve 6-12 yaş arasındaki kimsesiz çocukların ev ortamında büyüyecekleri, 10 villalık ve ortalama 100 çocuğun bakımının üstlenildiği bir proje olan Sevgi Evleri, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlandı.

Tosyalı Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi
Osmaniye'de zihinsel engellilere yönelik eğitim açığını gidermek üzere inşası planlanan okul, "eğitim uygulama" ve "iş eğitimi merkezi" olmak iki bölümden oluşacak. "Eğitim uygulama" bölümünde 3-14 yaş grubundaki orta-ağır düzey zihinsel engelli çocuklara eğitim verilecek. "Eğitim Uygulama Okulu"nda, öğrencilere günlük yaşam becerileri kazandırılarak, hayata hazırlanmaları, daha sonraki aşamalarda ise renk kavramı, şekil kavramı, ritmik sayma, basit toplama-çıkarma işlemi ve okuma-yazma öğretilebilmesi amaçlanıyor.

Okulun "İş Eğitim Merkezi"nde ise, zorunlu öğretim çağı dışında kalan 16 yaş üzeri zihinsel engelli, özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yönelik ihtiyaca göre bir, iki veya üç yıl süreli kurslar açılacak. Bu kurslarda akademik bilgi ve becerilerin yanında iş eğitim programı uygulanacak. Kurs programını tamamlayanlar; diğer yaygın eğitim programlarında, işe ve mesleğe yönlendirilecekler.

Tosyalı Çok Amaçlı Kapalı Spor Kompleksi
Osmaniye İlimizin çok önemli bir eksiğini kapaması yönü ile gençlerimize hizmet edecek ve aynı zamanda ulusal ve uluslararası müsabakaların yapılmasına da olanak sağlayacaktır. Kompleks 7.100 metrekare alan üzerine inşa edilecek, bina zemin oturma alanı 3.500 metrekare olacaktır. Oyun alanı Basketbol, Hentbol, Voleybol müsabakalarının yapılmasına olanak tanıyacak, 2.000 koltukta seyirci kapasiteli ve 4 adet çok amaçlı çalışma salonuna da sahip olacaktır. Tesiste sporcu – hakem soyunma odaları, doktor odası ve doping kontrol merkezi ile VİP fuaye, fitness salonu da olacak, aynı zamanda 4 adet yayın odası ile basın odaları da bulunacaktır. Kompleksin yaklaşık keşif bedeli 7.800.000 TL' dir.

Burslar
Tosyalı Holding, sosyal sorumluluk bilinci ile tüm çalışanlarının üniversitede okuyan çocuklarına burs desteği vermektedir.

Bir Dilek Tut Projesi
İskenderun Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında yetim ve öksüz çocukların gerek eğitim öğretim gerekse kişisel ihtiyaçlarına yönelik taleplerini yerine getirerek çocukların dileklerine kavuşmasını sağlamıştır.

BM 4. En Az Gelişmiş Ülkeler Konferansı Sponsorluğu 09 – 13/05/2011
Günümüzde insanlığın küresel düzeyde karşı karşıya kaldığı meydan okumalarla mücadele için küresel çözümler gerekmektedir. Enerji ve gıda güvenliği, iklim değişikliği gibi yeni sınamalar çok ciddi sosyo-ekonomik sonuçları olabilecek, insan sağlığını etkileyebilecek, yeni bir paradigma ve kalkınma stratejileri gerektirecek boyutta çok yönlü ve karmaşık sorunlar olarak dünya gündeminin ön sıralarına yerleşmişlerdir.

Bu küresel meydan okumalar özellikle uluslararası toplumun en fakir ve zayıfı durumunda olan En Az Gelişmiş Ülkeleri (EAGÜ) daha fazla etkilemektedir. Haliyle bu durum, EAGÜ'lerin sorunlarına karşı uluslararası toplumun birlikte hareket ederek ortak çözümler üretmesini zorunlu kılmaktadır.

BM EAGÜ Konferansları, EAGÜ’lerin sorunlarına çare bulmak, uluslararası toplumun, bu ülkelerin sıkıntılarına odaklanmasını sağlamak özellikle, kalkınma ortaklarının destek taahhütlerini teyid etmek amacıyla 1981 yılından itibaren düzenlenmeye başlanmıştır. Bu çerçevede Tosyalı Holding konferansa sponsor olarak projede yer almıştır.

Sobalı Okul Kalmasın;
İskenderun Kaymakamlığı organizasyonu ile okullarımıza klima yardımında bulunularak "Sobalı Okul Kalmasın" projesine destek verilmiştir.

Tosyalı Holding 70 yıldır susuz olan Düğünyurdu Köyü'nü suya kavuşturdu.

Mustafa Kemal Üniversitesi İskenderun Kampüsü için maddi destek sağlanmıştır.