Osmaniye Spiral Boru Üretim ve Kaplama Tesisleri
2008 Nisan'da Osmaniye Tesislerinde 350.000 m2 alanda temeli atılan, yıllık 400.000 ton kapasiteli Spiral Kaynaklı Çelik Boru Tesisleri'nin yatırımı 1 sene gibi kısa bir sürede tamamlanarak 2009 Nisan'da üretime başlanmıştır. Tesisimiz başta APIstandartları olmak üzere spiral boru konusunda tüm normları karşılayan ve Ø 16" – Ø 120" çap aralığında, 38 metreye kadar çok geniş bir üretim yelpazesine sahiptir.

En yeni üretim teknolojisine sahip tesislerde ayrıca; her türlü iç ve dış koruyucu kaplamalar yapılıp, yurtiçi ve uluslararası şartnamelere cevap verilebilmektedir.

Üretim hattımızda üretilen tüm borularımız, son görsel ve boyutsal muayene istasyonunda ovalite kontrolü maksadıyla sürekli olarak ölçülür. Muayene, son teknoloji lazer sensörler ve PLC tabanlı otomasyon ile gerçekleştirilir. Test edilecek boru numarası operatör tarafından sisteme kaydedilir ve muayene sonuçları HMI Ekranı tarafından izlenilir. Otomasyon sistemi, ovaliteyi hesaplar ve ilgili şartname ile verilen limit ile karşılaştırır. Lazer ölçme kafası borunun herhangi bir noktasındaki çapı ölçmek için dönebilir yapıya sahiptir. Boru aynı istasyondaki her bir ucu incelemek için döndürülür ve uygun borular sonraki istasyona ilerler.