Başkanın Mesajı

Değerli Sektör Paydaşlarımız, Sanayicilerimiz ve Çalışanlarımız,

Geniş Tosyalı ailesi olarak ilk günden bu yana yaşam ve iş anlayışımızı koruyor olmanın getirdiği güven ve kararlılıkla Holdingimizin çıtasını yükseltmeye devam ediyoruz.

Deryada damla misali yaşamımızı sürdürürken çok iyi biliyoruz ki, iklimler değişir; gökyüzü bir gün yağmurlu, bir gün karlı, öteki gün güneşli olur ama bir şey var ki değişmez..

Her sabah güneş mutlaka yeniden doğar. 

Ve biz aldığımız her nefese şükrederek yeni bir güne uyanırız. İşte o gün, tek amacımız dünü unutmadan o yola bir iz daha bırakmak, yürüdüğümüz yolu daha da izlenesi kılmaktır.


Değerli dostlarım,

Yatırım yaptığımız her coğrafyada, her ülkede;

Bugüne kadar babadan yadigâr ilkelerimizle; yaptığımız her işi ciddiye aldık, en önemlisi insana değer verdik, insana yatırım yaptık, yenilikçi yaklaşımımızdan vazgeçmedik, kaliteden ödün vermedik, katma değer yaratarak üretim kalitemizle farklılaşmayı önemsedik, bütün bunları disiplin anlayışımızın üzerine inşa ettik ve sadece kendimizle yarıştık.

Yaptığımız yatırımlar, yarattığımız istihdamla ödüller aldık, sıralamalarda hep yukarılara tırmandık, ilk 500’de, ilk 100’de, ilk 10’da… İş olduk, aş olduk, başarı hikâyelerine konu olduk… 

Asrın projelerinde en büyük payları aldık, Türkiye’nin gururu, Türkiye’nin global demir çelik üreticisi, çelik sektörünün geleceği olduk…

Bir kez daha altını önemle çizmek isterim ki, biz çalışkanlığımızı artırarak sürdürmeye kararlıyız.

Değindiklerimin her birinin ve rakamların azalıp artabileceğinin, değişebileceğinin bilincindeyiz. 

Ama değişmeyeceğinden emin olduğum bir husus vardır ki, o da toplumsal sorumluluğumuza verdiğimiz ve Tosyalı Holding var olduğu sürece de vereceğimiz önemdir. 

Topluma faydalı, hayırlı nesiller yetiştirmek, muhtaç olan çocuklarımıza el vermek, sevgi vermek, önemli olduklarını hissettirmek, onlara imkân yaratmak…

Aynı şekilde maneviyatını yaşamak isteyen insanlara yardımcı olmak, kolaylık sağlamak… 

Bulunduğumuz topraklarda maddi ve manevi değerlerin yeşermesine gücümüz yettiğince katkı sağlamak… 

Çok çalışarak yürüdüğümüz bu yolda yapabildiklerimizin ve yapacaklarımızın her birini yürüdüğümüz bu yolun kilometre taşları olarak görüyoruz. 

Başarıları ile binlerce insana iş olanağı sağlayan, ürünleriyle ülke ekonomisine değer yaratan, yaptığı hayırları dualarla anılan geniş bir aile olarak kalmak en büyük dileğimizdir.

Şükür ki, aldığımız nefesin diyetini verebilmemiz için, yarın güneş yeniden doğacak.

Sevgilerimle,

Fuat Tosyalı

Yönetim Kurulu Başkanı