Yatırımlarımız

Geniş Tosyalı ailesi olarak ilk günden bu yana yaşam ve iş anlayışımızı koruyor olmanın getirdiği güven ve kararlılıkla Holdingimizin çıtasını yükseltmeye devam ediyoruz.

Özel Sektör İlk Yassı Çelik Üretimi

Özel Sektör İlk Yassı Çelik Üretimi

Tosyalı Ailesi sektördeki yerini daha da sağlamlaştırmak için yeni yatırımlara yöneldi. Bunlardan ilki Tosçelik Osmaniye Yassı ve Yapısal Çelik üretim tesisleri, Nisan 2008 yılında inşa edilmeye başlandı. Dünyada baş gösteren krize inat hızlı bir yatırım süreciyle Ağustos 2009 ilk sıvı çelik ve kütük üretimi gerçekleştirilen tesislerde Kasım 2009 ayında ise sıcak sac haddehanesi devreye alınarak sıcak sac üretimine başlamıştır. Bu tesis Türk özel sektörünün ilk yassı çelik üretim tesisi olarak 2010 yılında dönemin Başbakanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından büyük bir tören ve coşkuyla açılışı yapılarak Türk sanayisinin hizmetine sunulmuştur. 

TANAP Altyapısı Spiral Tesisleri

TANAP Altyapısı Spiral Tesisleri

Osmaniye Spiral Kaynaklı Çelik Boru Üretimi Tesisleri de Yassı Yapısal Çelik Üretim tesisleri ile birlikte Nisan 2008 tarihinde inşa edilmeye başlandı ve bir sene içerisinde tamamlanarak üretime başladı. Tesis Türkiye’nin kalkınmasında önemli olan altyapı projelerine hizmet etmekte olup aynı zamanda Azerbaycan Doğalgazının Avrupa’ya taşınması için yapılan TANAP Projesinin boru malzemesinin çoğunluğunu tedarik ederek bu alanda ülkemize dikkate değer faydalar sağlamıştır.

Kangal Filmaşin ve İnşaat Demiri Üretimi

Kangal Filmaşin ve İnşaat Demiri Üretimi

Tosyalı Holding sektördeki gücünü sağlamlaştırmak ve ürün gamını genişletmek adına yatırım zincirine eklediği kangal ve çubuk haddehanesi tesislerinin temellerini 2012 yılında attı. Yüksek katma değerli kangal ve inşaat demiri üretimi yapan tesis, rekor hızla tamamlandı ve 2014 yılının Temmuz ayında üretime başladı. Tesis Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilmiş en yüksek kalite ve çapta üretim yapabilecek ileri teknolojiye sahip olarak diğer yatırımlardan ayrışıyor. 

Güneş Enerjisi

Güneş Enerjisi

Tosyalı Holding dünyanın en büyük çatı enerji projesi olan 10MW gücündeki güneş enerjisi santralini Osmaniye’de bulunan ERW Boru Profil Üretim Tesisinin çatısına kurarak 2017 yılında devreye aldı.

Tosyalı Toyo Soğuk Hadde Tesisleri

Tosyalı Toyo Soğuk Hadde Tesisleri

3 Ocak 2015 tarihinde dönemin T.C. Başbakanı tarafından temeli atılan ve 250 bin metrekarelik kapalı alana Japon ortaklığı ile kurulan Tosyalı-Toyo Çelik A.Ş. Yüksek Teknolojik Çelik Üretim tesisi 2017 yılında üretime başladı. Tesiste; elektronik, otomotiv, beyaz eşya, yapı sektörü ve ambalaj sanayilerine yönelik yüksek teknolojide teneke, galvanizli, boyalı sac üretimi yapılmaktadır. 

İskenderun Sarıseki Liman

İskenderun Sarıseki Liman

Tosyalı Holding İskenderun Sarıseki Liman yatırımını 2018 yılında tamamlayarak faaliyete geçirmiştir.