Yatırımlarımız

Geniş Tosyalı ailesi olarak ilk günden bu yana yaşam ve iş anlayışımızı koruyor olmanın getirdiği güven ve kararlılıkla Holdingimizin çıtasını yükseltmeye devam ediyoruz.

Karadağ Kaliteli Çelik

Karadağ Kaliteli Çelik

Tosyalı Holding Eski Yugoslavya'nın en önemli çelik fabrikalarından biri olan Karadağ'ın Niksiç kentindeki 'Zeljezara Çelik'i 2012 de satın almak suretiyle mühendislik çelikleri alanındaki pazara da üretim yapabilecek güce ulaşmış oldu.

Cezayir Oran Tesisleri

Cezayir Oran Tesisleri

Tosyalı Holding yurtdışındaki yatırımlarına Cezayir’in Oran kentinde devam etme kararı alarak çalışmalarına 2007 yılında başlamıştır. 2011 yılında temeli atılan, dünyadaki ekonomik olumsuzluklara rağmen 19 ay gibi rekor bir sürede tamamlanarak üretime başlanan Tosyalı Demir-Çelik Cezayir Üretim Tesisleri’nin resmi açılışı 5 Haziran 2013 tarihinde Cezayir’in Oran şehrinde dönemin T.C. Başbakanı Sn.Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin Cezayir Başbakanı Sn. Abdelmalek Sellal tarafından gerçekleştirildi. 

Cezayir’de de yatırımlara ara verilmedi ve 2 yıl süren yatırım çalışmalarının ardından Cezayir Kangal haddehanesi 2014 yılında üretime başladı. 

Tosyalı Holding Cezayir’deki yatırımına dünyanın en büyük ve ilk 2,5 milyon ton yıl kapasiteli DRI tesisi kurma kararı alarak 2015 yılında başlamış ve öncesinde Pelet Tesisi ve sonrasında Çelik Üretim Tesisi ile birlikte 2018 yılında bu tesislerin yatırımını tamamlayarak sadece hurdadan değil cevherden de çelik üretimine başladı. Yine aynı yıl Cezayir Spiral Boru Üretim fabrikası yatırımı tamamlanarak üretime başladı.