Tosyalı Holding CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Suhat Korkmaz
- Dr. Suhat Korkmaz

Türkiye'nin global çelik üreticisi Tosyalı Holding'in Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO\'su olan Dr. Suhat Korkmaz Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalürji Mühendisliği bölümünü birincilikle bitirmiş, Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İşletme ana bilim dalı yüksek lisansını ve aynı üniversitede üretim yönetimi dalında doktorasını tamamlamıştır. 

30 yılı aşan meslek hayatında çelik sektörünün çeşitli kademelerinde görev almış ve son olarak 2005-2006 yıllarında İsdemir Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2006 yılının Nisan ayında Tosyalı Holding İcra Kurulu Üyesi olarak başladığı görevini şu anda CEO / Yönetim Kurulu üyesi olarak sürdürmektedir,

Türkiye Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği (TMMOB), Metalürji ve Malzeme Mühendisleri Odası, Türkiye İhratçılar Meclisi (TlM) Kalder, Tekder İnşaat Malzemeleri Üreticiliği Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve MÜSİAD Hatay Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan Dr. Suhat Korkmaz, Türkiye Çelik Üreticileri Derneği Yüksek İstişare Konseyi (TÇÜD) üyesidir. İleri derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.