TÜRKİYE EKONOMİSİNE SONSUZ GÜVENİYORUM!

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, yoğun ilgi gören “Bir Başarı Hikâyesi” söyleşisiyle tecrübelerini dinleyicilere aktardı;

TÜRKİYE EKONOMİSİNE SONSUZ GÜVENİYORUM!

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Kültür Buluşmaları etkinliği kapsamında Tosyalı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı “Bir Başarı Hikâyesi” söyleşisiyle Ordulularla buluştu.

Atatürk Kültür Merkezinde yapılan söyleşiye Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Elif Saygılıer’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen programda Fuat Tosyalı küçük yaştan bu zamana kadar edindiği tecrübelerini dinleyicilere aktardı ve Türkiye ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

‘ÇALIŞMALARIMIZA AKIL KATTIK VE BAŞARDIK’

Türkiye ekonomisine sonsuz bir güven duyduğunu ifade eden Tosyalı Holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, “50 yılı aşkın bir iş hayatımız var. Küçük yaşta 9 metrekare alan içerisinde bu işi yapmaya başladım. Ben de her esnafın yaşamış olduğu sıkıntılarla karşılaştım. Daha sonrasında iş yerimiz 125 metrekare alana taşındı. 9 metrekareden 125 metrekare alana geçmek bizim için çok büyük bir şeydi. Çalışmalarımıza akıl kattık ve başardık. Akıl ile yürütülen çalışmanın başarılı olması imkânsız değildir. Çalışmalarımız neticesinde şuan 3 kıtada iş yapıyoruz. Yaptığınız işte her şeyinizin kayıtlı olması gerekiyor. Bizim kayıt içinde çalışmamız Türkiye’nin en büyük şirketi olmamızı sağladı. Ekonomik krizler yaşandığında her zaman olaya normal olarak bakarım ve buna göre gerekli tedbirleri alırım. Hiçbir zaman yarın acaba ne olur diyerek bakmamamız lazım. Ülkemiz çok güçlü ve bütün dinamikleri çok iyi çalışıyor. Türkiye ekonomisine sonsuz güveniyorum. Türk insanının iş gücü verimliliği çok yüksek. 25 fabrikamızda Japon’dan Hintliye kadar çalışanımız var. En yüksek verimi de Türklerden alıyoruz” dedi.

‘DÜNYADAKİ EN İYİ İŞLETİM SİSTEMLERİNİ KULLANIYORUZ’

Program sonrasında soru cevap bölümüyle devam etti. Dinleyiciler arasında olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı’ya bir soru yöneltti.

Başkan Güler, “Siz 10 mikron demir-çelik yapabilecek bir teknolojiye sahipsiniz. Bu dünyanın sayılı teknolojik başarılarından bir tanesi. Bunu nasıl başardınız ve holdingi nasıl yönetiyorsunuz” diye sordu. Aynı dili konuşan aynı hedefe koşan, performans kredileri olan bir ekip yetiştirdiklerini söyleyen Tosyalı’nın bu soruya yanıtı ise şu şekilde oldu. “Bu işte dünyada en iyisini yapan bir şirket olmak istedik. Tüm işlerimizde dünyadaki en iyi işletim sistemlerini kullanıyoruz. Her şekilde tüm işlerimizi kayıt altına alıyoruz. Bu da bizim dünyaca bilinen bir şirket olmamızı sağladı. İş prensiplerimiz doğrultusunda benim de içinde olduğum bir akademik kadro kurduk. Burada aynı dili konuşan aynı hedefe koşan performans kredileri olan bir ekip yetiştiriyoruz. Bunun güzel sonuçlarını alıyoruz. Ben kurumsal yönetimden tarafım. Burası benim değil, burası senin işine dayalı bir sistem kurduk” şeklinde konuştu.

YOĞUN İLGİ

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, gün içerisinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i de makamında ziyaret ederek, “İş hayatımdaki tecrübelerimi paylaşmam için davet edildiğim Ordu’da Eski Enerji bakanımız şimdiki Ordu Büyükşehir belediye başkanımız sayın Hilmi Güler’i oldukça başarılı başkanlık çalışmalarından ötürü tebrik eder, dost ve samimi ev sahiplikleri içinde ayrıca çok teşekkür ederim” dedi.

Fuat Tosyalı, Büyükşehir Belediyesi’nde büyük bir ilgiyle karşılandı.