ÇOK ÇALIŞMANIN ERDEM OLDUĞUNU BABAMDAN ÖĞRENDİM!

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı’dan Babalar Günü’ne özel yazı;

ÇOK ÇALIŞMANIN ERDEM OLDUĞUNU BABAMDAN ÖĞRENDİM!

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Dünya Gazetesi'nin yayınladığı "İz Bırakan 30 Baba" kitabında, Rahmetli Hacı Şerif Tosyalı için yazdı.

Tosyalı, “Bugün başarılarımızın temelinde yer alan çok çalışmanın, bir erdem olduğunu; henüz 6 yaşımdayken babam, elimden tutup beni İskenderun'daki o küçücük soba borusu üretimi yaptığımız dükkâna götürmeseydi öğrenemezdim. Sabahın bereketini o olmasaydı belki de hiçbir zaman bilemezdim” diyerek, şu duygu yüklü ifadeleri kullandı;

‘ÇOK ÖZLÜYORUM’

“Babamla bizimkisi öyle bir yol arkadaşlığıydı ki; birbirimize vedamız bile bu yolculuğa yakışır duygu ve samimiyette oldu. Onunla konuşa konuşa, sohbet ederek, helalleşip aramızdan ayrıldı. Aradan 11 yıl geçti ve ben onu hala çok özlüyorum. Bugün dünyanın sayılı demir çelik şirketlerinden biri olduysak; bunu onun attığı sağlam temellere borçluyuz. Kendisini her zaman rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Bu vesileyle aramızdan ayrılan tüm babaları rahmetle anıyor, bütün babaların Babalar Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.”