Tosyalı Toyo Hakkında

2017 yılında Tosyalı Holding’in Japonya’nın ve dünyanın lider şirketlerinden Toyo Kohan ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında faaliyete geçen Tosyalı Toyo Çelik A.Ş. (Tosyalı Toyo), Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’nde 500 bin m² alanda hizmet vermektedir.

Yıllık 1,2 milyon ton haddeleme kapasitesine sahip olan Tosyalı Toyo Türkiye’nin ilk ileri teknoloji ve yüksek katma değerli yassı çeliğini üretmektedir. Ürün gamında; teneke, galvanizli, boyalı, soğuk haddelenmiş, asitli-yağlı sıcak rulo sac yer alan Tosyalı Toyo, teneke ürünlerde 1.300 mm genişlikte 0,12 mm, soğuk haddelenmiş diğer demir çelik ürünlerinde ise 0,20 mm kalınlığa inebilen Türkiye’nin tek üreticisi konumunda bulunmaktadır.

Tosyalı Toyo, kurulduğu günden bu yana 80’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. Toyo, Otomotiv, yapı inşaat, gıda ambalaj ve ısıtma-soğutma-havalandırma gibi günümüz dünyasının en önemi sektörlerine ileri teknoloji çeliğini sunarken, insanların hayatlarını kolaylaştırmakta yaşam kalitelerini artırmaktadır. 

Doğaya ve gelecek nesillere karşı sorumluluk bilincinde olan Tosyalı Toyo, yeşil çelik üretimi amacıyla yürüttüğü AR-GE projeleri ile ISO 14001 ile uyumlu temiz ve çevreye duyarlı üretim gerçekleştirmektedir.

Toyo Kohan Hakkında 

Toyo Kohan, 1934 yılında Japonya’nın ilk kalaylı teneke üreticisi olarak kuruldu. Halen elektro galvaniz, nikel kaplama, yüzeyi işlenmiş çelik, krom kaplama ve film kaplı çelik konularında Japonya’da öncü, dünyanın en yüksek üretim teknolojisine sahip bir numaralı şirketi konumundadır. Japonya, Malezya ve Çin’de yatırımları bulunan Toyo Kohan’ın cirosu 2017 yılında 1,5 milyar ABD Doları olarak gerçekleşti. Şirket, yaklaşık 1.300 kişiye istihdam sağlamaktadır.