Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş.

www.toscelik.com.tr

Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. Hakkında

Tosyalı’ nın amiral gemisi olan Tosçelik Profil ve Sac Endüstri A.Ş. sanayi borusu ve kutu profil üretimi yapmak amacıyla 1997 yılında İskenderun’da kurulmuştur.

Tosçelik 2009 yılında Osmaniye Yassı Yapısal Çelik Üretim tesislerinde ilk özel sıcak haddelenmiş yassı ürün üretimini gerçekleştirmiştir. Bu yatırım, Türkiye Cumhuriyeti özel sektörü tarafından yapılan ilk yassı çelik üretim tesisi olma özelliğini taşımaktadır.

Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi, Boru, Kutu Profil, Rulo Sac ve Kütük Demir gibi ürün grupları ile “Petrol, Doğalgaz ve Madencilik”, “Makine İmalat” “Konstrüksiyon” “Otomotiv”, “Su Dağıtım Tesisat” ve ”Mobilya” olmak üzere birçok sektöre ürün vermektedir. Şirket, geniş ürün yelpazesini 6 kıtada ve 100'e yakın ülkeye ulaşarak küresel pazara sunmaktadır. Ayrıca Tosçelik Profil ve Sac, Avrupa'nın En Büyük ERW Boru ve Kutu Profil üreticisi konumundadır

Tosçelik Profil ve Sac, kurulduğu günden bu yana çelik sektöründe fark yaratan, sürdürülebilirlik odaklı bir yaklaşımla katma değerli ürünler üretmeyi hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda 2017 yılında Osmaniye bölgesinde ilk kez kurulan Ar-Ge Merkezi, Tosyalı Holding'in de tüm üretim tesislerinin araştırma ve geliştirme merkezi konumundadır.

Yatırımlarını sürdürülebilirlik, teknoloji ve inovasyon odaklı olarak devam ettiren Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi, tesislerinde karbon ayak izi düşük “yeşil çelik” üretimi gerçekleştirmektedir. Tosçelik Profil ve Sac’ın Osmaniye’deki üretim tesislerine kurulan çatı tipi güneş santrali ile dünyanın en büyük çatı tipi güneş santrali arasında yer almaktadır. Güneşten aldığı enerjiyi çeliğe dönüştüren Tosçelik Profil ve Sac, dünyanın en düşük karbon ayak izine sahip ERW boru ve kutu profil üreticisi konumundadır.

Tosçelik Granül

Düşük karbonlu çelik bilyenin, dünya çelik bilye pazarında hak ettiği yeri bulamadığı düşüncesi ile 2006 yılında temelini atarak yola çıktığımız Tosçelik Granül Fabrikamızda sektörün ileri teknoloji ekipmanlarını tercih ederek aynı yıl üretime başladık. Global çelik bilye ihtiyacına cevap verebilme misyonuyla, 2010 yılında gerçekleştirdiğimiz yeni yatırım ile kapasitemizi iki katına çıkardık. Düşük karbonlu çelik bilyeler alternatif çelik aşındırıcılara oranla daha hızlı, çevreci ve düşük maliyetli operasyonlar gerçekleştirilmesini sağlar. Düşük karbonlu çelik bilyenin avantajlarının dünyada yeterince iyi bilinmediği ve istifade edilmediği kanısıyla misyonumuz, en iyi kalitede düşük karbonlu çelik bilyeyi üreterek kullanıcılara sunmak, etkin ve sürekli teknik desteğimizle de avantajlarından tüm kullanıcıların yararlanmasını sağlamaktır. Tosçelik Granül’ün uzun zamandır yapmış olduğu detaylı Ar-Ge çalışmalarının sonucu geliştirdiğimiz KOTAR ürünlerimizi 2017 yılında müşterilerimize sunduk. KOTAR ürünlerimiz ile müşterilerimizin süreçlerine en uygun ürün tercihi yapmalarını sağlayarak daha aktif kumlama prosesi yönetimine sahip olmalarına destek oluyoruz.